Chystáte se na svatbu? Tipy na svatební dary!

Svatební dary jsou nedílnou součástí a považují se za tradiční část svatebního ceremoniálu. Dary se novomanželům dávají před samotným svatebním obřadem. Víte, co je slušné novomanželům darovat a co naopak ne? Nechte se inspirovat a přečtěte si více v našem svatebním článku.

Jelikož je svatba velkolepou událostí pro snoubence, ale i pro celou jejich rodinu a hosty, je třeba se připravit i na výběr svatebních darů, tak abyste si neudělali ostudu. Jak je každému jasné, svatební dary by měly být takové dary, které jsou vhodné pro oba z novomanželů, ne pouze pro jednoho z nich. Také praktické pro jejich nový společný život či mít široké využití například v domácnosti.

Snoubenci mohou pozvaným hostům na svatbu předem poradit, co by si přáli a co ne, ale nemůžou přímo určovat. Tento krok je velice neslušný a dříve zapříčinil i absenci hostů na svatbě. Ve svatební den by svatební dary měly být umístěny na viditelném místě, kudy prochází nebo kde se schází všichni svatebčané.

Mezi nejvhodnější svatební dary se řadí čajový servis, porcelánový servis, sada příborů, hodiny, vybavení domácnosti a bytové doplňky. Vždy ale tyto dary vybírejte s ohledem na zařízení společné domácnosti snoubenců nebo na jejich životní styl.

I kdyby si snoubenci přáli lustr a Vás o to požádali, musíte si uvědomit a zohlednit, zda by ocenili křišťálový lustr či nějaký moderní a minimalistický. Naopak velmi nevhodné je darovat šperky, porcelánové sousoší, použitý servis, věci na úklid domácnosti, obraz, dětskou výbavičku, alkohol, knihy o manželství či sušičku ovoce. Věřte, že tyto dary opravdu nikoho ve svatební den nepotěší a naopak mohou novomanželé uvést do rozpaků a celý den jim znepříjemnit.

Nezapomeňte ke svatebnímu daru vložit kartičku s věnováním či jmenovku, jelikož po samotném svatebním dni a návratu z líbánek nastává pro novomanžele další úkol – poděkování za svatební dary. Kdyby novomanželé nevěděli, od koho dárek je, mohli byste přijít o milé psaní a Vaše pocity štěstí, které ve vás procitnou při čtení poděkování za dar.

A to je přeci na svatebním daru to nejdůležitější! Udělat radost novomanželům a mít dobrý pocit, že jste byli součástí jejich významného dne!

 

Co bychom novomanželům darovali my?

malovany-hrnek-svatebni

Malé, ale krásné!
Porcelánové hrnečky pro zamilované s osobním věnováním či jako připomínka na datum jejich dne „D“. Sada dvou hrnečků je krásným doplňkem každé domácnosti.

Cena: 480 Kč

 

A mnohem více!

Napsat komentář

Item added to cart.
0 items -